Moje sklepy

Nowe hobby zawsze wymaga pewnych inwestycji… Nie ma skrawków, zapasowych części – ani wcześniejszych projektów, które można by „skanibalizować”. Niestety często „bazę” materiałów i narzędzi trzeba zbudować od nowa… Zanim zorientujecie się i znajdziecie ulubione sklepy – na pewno kilka razy się przejedziecie (cenowo i jakościowo).

Ja własnie jestem na tym etapie – szukania i próbowania nowych dostawców. A poniżej tabelka z tymi, których już wypróbowałem.

Polecam Wam rozglądnąć się w najbliższej okolicy. Wiele z materiałów/narzędzi można kupić u lokalnych rzemieślników, w małych osiedlowych sklepach. Wiecie, tych z pustymi witrynami i firaneczkami w oknach:) Nie omijajcie ich. Często sprzedają w nich sami właściciele i… pasjonaci jednocześnie:) Warto wejść i podpytać.

SklepCoOstatnie zakupyUwagi
militaria.plKlinga HelleKlinga Helle Folkekniven (#K80) T (https://www.militaria.pl/helle/klinga_helle_folkekniven_k80_t_p24301.xml)
emil71 (allegro)Forniry i okładkihttps://allegro.pl/uzytkownik/emil71?order=m
krzysiek6101 (allegro)Okładkihttps://allegro.pl/uzytkownik/krzysiek6101?order=m
damastcompl (allegro)Pinyhttps://allegro.pl/uzytkownik/damastcompl?order=m
kal-getArtykuły rymarskie i kaletnicze - skóryhttp://kalget.pl/Stacjonarny sklep we Wrocławiu
AdriatechNarzędziahttps://www.adriatech.pl/
laplander.plWszystko do robienia nożyOkładki z brzozy karelskiejGłownie lauri - wraz z gardami, przekładkami i głowiczkami do zakucia sztycy.