Listonosz…: GPS dla RPi, miernik pojemności (kolejny)…

Dzisiejszy listnosz to chyba miał na imię Mikołaj:
IMG_0795Tak, zgadza się – kolejny miernik pojemności:) Tym razem zestaw nazywa się J-92 i firmuje go Jabel. Porównam go z niedawno zbudowanym kitem AVT2725.

Poza tym w paczce znalazło się rozszerzenie z GPS dla Raspberry Pi z dwoma antenami – pasywną i aktywną – plus kilka drobiazgów…


Sprzęt do testów dostarczył electropark.pl
electropark_logoO zestawie do budowy miernika pojemności będę jeszcze pisać dokładniej – łącznie z raportem z budowy. Na pierwszy rzut oka widać różnicę w gabarytach obydwóch urządzeń (Jabel po prawej):
IMG_0855Fakt – Jabel wymaga dodatkowego zasilacza 9-12V. Jestem bardzo ciekaw, jak się będzie go budować – raport już niedługo.

Interesująco zapowiadają się również rozszerzenie dla Raspberry z GPS-em. Napędza je czip firmy FIBOCOM GTS-4E-60. Jakiś czas temu testowałem na tym blogu u-bloxa – ciekawe jak się spisze ten chipset…

IMG_0804…zwłaszcza w połączeniu z aktywną anteną:

IMG_0807Wyposażenie płytki w pole pinowe otwiera kilka możliwości… Wyprowadzenie PPS (Pulse Per Second)? ID_EEPROM? Bateria/kondensator podtrzymujący? Może wyświetlacz LCD? Zobaczymy.

I jeszcze dwa fanty z kategorii 'mała rzecz a cieszy’. Nakładka na piny GPIO Raspberry serii „+” lub Pi 2, która pomaga w ich identyfikacji:

IMG_0798Tak na szybko przymierzona do A+:

pi_gpio_shieldPłytka jest na tyle cienka, że po jej nałożeniu nadal można wtykać kabelki żeńskie na piny GPIO – trzymają się pewnie. Opisy na płytce są zgodne z numeracją portów BCM – oprócz funkcyjnych pinów do I2C, UART, SPI i ID_EEPROM. Wygląda przydatnie.

IMG_0809Ostatnim gadżetem w paczce była przejściówka HDMI mini na gniazdo HDMI… Chyba nie muszę tłumaczyć po co mi ona:) Tak, już niedługo – Raspberry Pi Zero na warsztacie. Wszystko w rękach (furgonach, samolotach) Royal Mail.

Linki do produktów

Dodaj komentarz